Kad mainīt ziemas riepas ?

Kad ārā aizvien biežāk sāk dziedāt putni, sniegs nokusis un ledus arī nav manīts, jāsāk domāt par ziemas riepu maiņu. Šobrīd Latvijas likumdošanā ir noteikts laiks, kad auto jāaprīko ar ziemas riepām un, līdz kuram datumam drīkst pa autoceļiem pārvietoties ar riepām ar radzēm. Tajā pašā laikā  nav noteikts precīzs datums, kad ziemas riepas jāaizstāj ar vasaras riepām.

Vairums auto riepu ražotāju norāda, ka vasaras riepas var likt brīdī, kad vidējā gaisa temperatūra sasniedz +7 C, kas nav daudz, jo reizēm šādos apstākļos vēl naktī mēdz būt salnas. Vairums autovadītāju šādos apstākļos paļaujas uz veselo saprātu un vasaras riepas liek situācijās, kad ir droši, ka sniegs un ledus vairs nebūs gaidāms.

Tehniskās prasības riepām

Vērts atzīmēt,  ka likumdošana nosaka prasības riepu protektora dziļumam. Ziemas riepām protektora dziļumam ir jābūt vismaz 4mm, bet vasaras riepām 1,6mm. Tajā pašā laikā ir svarīgi nebraukt ar ziemas riepām vasaras sezonā, jo šo riepu gumijas sastāvs ir pārlieku mīksts, līdz ar to var būtiski palielināties bremzēšanas ceļa garums. Rezultāts ? Nepiedodami apdraudētas dzīvības un materiālās vērtības. Vēlaties būt drošāki uz ceļa ? Brauciet ar ziemas riepām gada aukstajos mēnešos un ar vasaras riepām siltajos mēnešos.